Korzystanie ze strony www.twojusmiech.com.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.

Turystyka w Górach Sowich - wystawa w Muzeum w Dzierżoniowie

15 kwietnia o godzinie 17.00 w Muzeum Miejskim Dzierżoniowa odbeędzie się wernisaż wystawy „Turystyka w Górach Sowich”, który będzie połączony z wykładem inauguracyjnym dra hab. Tomasza Przerwy pt. „Dzieje turystyki w Górach Sowich” oraz promocją książki „Góry Sowie. Schroniska górskie na dawnych pocztówkach i zdjęciach”.

  Wystawa „Turystyka w Górach Sowich” jest pierwszą próbą przedstawienia tego obszernego tematu mieszkańcom Dzierżoniowa, a do jej współtworzenia zaproszono instytucje oraz osoby prywatne z regionu. Wśród partnerów wystawy są: Muzeum Mineralogiczne UWr, Stowarzyszenie Turystyczne Gmin Gór Sowich, Stowarzyszenie Wielka Sowa, Gimnazjum Gminne w Dzierżoniowie, Miejska Biblioteka Publiczna w Bielawie i PTTK.

 Ekspozycja prezentuje historię ruchu turystycznego w Górach Sowich oraz historyczne tradycje naszego miasta w tej dziedzinie. Zobaczyć będzie można m. in. przedwojenny sprzęt turystyczny, zabytkowe mapy oraz kolekcję minerałów z okolic Gór Sowich.

 Gośćmi specjalnymi wernisażu będą współautorzy książki „Góry Sowie. Schroniska górskie na dawnych pocztówkach i zdjęciach”: pan Jacek Grużlewski, kolekcjoner widokówek oraz dr hab. Tomasz Przerwa z Instytutu Historycznego UWr, badacz dziejów turystyki górskiej na Dolnym Śląsku. Ta wyjątkowa publikacja, łącząca zalety barwnego albumu i opracowania historycznego, w dniu wernisażu będzie zaprezentowana po raz pierwszy i dostępna do nabycia w cenie promocyjnej.

 Wystawa prezentowana będzie w muzeum od 15 kwietnia do 31 sierpnia 2015 r.

Wstecz